Tipy na výlet

Táborsko, Toulava

Od nás máte krásy jihočeského kraje jako na dlani.

Město Tábor – jedno z nejznámějších a nejkrásnějších jihočeských měst, které leží na řece lužnici a je známo z historie jako centrum husitského hnutí.

Vzdálenost od penzionu: cca 10 km
Město Český Krumlov – je považováno za jedno z nejkrásnějších českých měst, pro svůj jedinečně dochovaný komlpex středověkého města bylo zapsáno do Seznamu kulturního dědictví UNESCO a vyhlášeno městskou památkovou rezervací.

Vzdálenost od penzionu: cca 90 km
Město Bechyně – lázeňské město rozkládající se uprostřed romanické krajiny na dolním toku řeky Lužnice nad jejím soutokem s říčkou Smutnou.

Vzdálenost od penzionu: cca 14 km
Zřícenina Kozí hrádek – udržovaná zřícenina gotického Kozího hrádku leží cca 5 km jihovýchodně od města Tábora, proslula zejména pobytem Mistra Jana Husa

Vzdálenost od penzionu: cca 15 km
Zřícenina Příběnice – tato zřícenina leží na břehu řeky Lužnice a je známa zejnména z husitských dob.

Vzdálenost od ponzionu: cca 2 km
Hrad a zámek Jinřichův Hradec – třetí nejrozsáhlejší památkový objekt v ČR, rozkládá se na více jak 3 ha, má 320 místností, v interiérech je uloženo na 10 000 uměleckých předmětů.

vzdálenost od penzionu: cca 59 km
Hrad Zvíkov – jeden z nejvýznamějších českých gotických hradů, pro svou výstavnost a polohu bývá zván králem českých hradů.

Vzdálenost od penzionu: cca 62 km
Zámek Červená lhota – jeden z nejznámějších renesančních zámků v Čechách, je postaven na skalnatém ostrůvku v rybníčku ve stejnojmenné vsi.

Vzdálenost od penzionu: cca 23 km
Zámek Hluboká nad Vltavou – jeden z nejzdobnějších českých zámků, je považován za nejkrásnější obytné panské sídlo v Čechách, tyčí se 10 km severně od Českých Budějovic na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou ve stejnojmenné obci.

Vzdálenost od penzionu: cca 50 km
Zámek Bechyně – zámek, který vznikl z původního hradu ze 13. století stojí ve stejnojmenném lázeňském městě nad řekou Lužnicí.

Vzdálenost od penzionu: cca 14 km
Zámek Český Krumlov – po Pražském hradu je s 300 pokoji a pěti nádvořími druhým největším zámeckým areálem v Čechách, tyčí se na dominantní poloze na skalním ostrohu nad zákrutem řeky Vltavy nad stejnojmenným městem.

Vzdálenost od penzionu: cca 90 km
Chýnovská jeskyně – přírodní rezervace, vápencová jeskyně je nejstarší zpřístupněnou a zároveň jednou z největších na našem území.

Vzdálenost od penzionu: cca 23 km